Vrah mladej novinárky Michaely (†21) mal porezať väzňa a ďalšieho vydierať! Súd mu pridal 13 rokov

348

Vrah novinárky, recidivista Peter M. je zrejme nenapraviteľný. Vo väznici vo Valdiciach, kde si odpykával trest za ďalšie zločiny, podľa súdu porezal spoluväzňa a niekoľko ďalších vydieral. Vo väzení si tak má pobudnúť o ďalších 13 rokov dlhšie.

Všetko začalo začiatkom 90. rokov. Vtedy sa dvadsaťštyriročný Peter M. stretol v bare s mladou dvadsaťjedenročnou novinárkou Telegrafu Michaelou P. Neskôr ho pozvala k sebe domov. Miesto zblíženie, ktoré čakala, prišla brutálny smrť.

Peter M. jej štyrikrát bodol do krku a potom ju uškrtil nohavičkami. Z domu potom ukradol elektroniku. Neskôr bol odsúdený k dvadsaťročnému trest vo väzení, ten mu ale pražský vrchný súd skrátil o päť rokov. V roku 2008 vyliezol z basy von. O pár rokov neskôr sa ale hneď vrátil.

Zavraždila vnučku slávneho fotografa! Spolubývajúca ju ubodala, rozrezala a spálila…

 Napadol hosťa  v bare 

Po prepustení sa prokurátori zhodovali na tom, že sa za mrežami Peter M. nenapravil. Potom 29. decembra 2012 na Dunickej ulici v Prahe 4 opitý napadol v reštaurácii iného hosťa. Opakovane ho mlátil do hlavy päsťami, zlomil mu nos a kosti v tvári. Muž potom spadol na zem a udrel sa do hlavy. Lenže tak silno, že si vážne poranil mozog. Peter M. v pokoji odišiel. Muža potom do nemocnice v kritickom stave previezla záchranná služba do nemocnice.

KDE JE PRAVDA? Andruskó odsúdený za podiel na vražde Kuciaka (†27) píše z väzenia: „prekrútili mojej výpovede a vyhrážali sa mi smrťou!“

 Po pol roku  zomrel 

Zranený muž v nemocnici ležal až do októbra 2013, kedy na následky ťažkých poranení zomrel. „Po celý čas hospitalizácie dýchal len s podporou pľúcnej ventilácie, nebol schopný prijímať potravu ústami, živený bol iba vnútrožilovo, neudržal moč ani stolicu, mal zavedený permanentný močový katéter, mal ochrnuté pravostranné končatiny. Vedomie mal síce zachovalé, avšak nehovoril a nerozumel,“ popisovala vtedy obžaloba.

Za „ťažké ublíženie na zdraví“ bol Peter M. odsúdený k štrnásťročnému trestu. Putoval rovno do najprísnejšie väznice v Českej republike – do Valdíc. V 90. rokoch sa uvádzalo, že je muž agresívny a egocentrický. Trpel alkoholizmom v treťom štádiu. Experti dúfali, že sa vzhľadom k jeho inteligencii napraví. To sa ale opäť nestalo.

Spravodlivosti trvalo 27 rokov kým chytila Waldemara! Rozsudku za vraždu ale neunikol

 „Von už aj tak  nevyjdem“ 

Nenapraviteľného vraha pravdepodobne čaká ďalší dlhý pobyt v najprísnejšie stráženej väznici v republike. Súd v Hradci Králové mužovi uložil dva tresty. Ten prvý je súhrnný trest 14 mesiacov vo väznici s ostrahou. Informoval o tom web iDnes.cz

Trest má za to že údajne donútil slabšieho spoluväzňa k tomu, aby si porezal žiletkou predlaktia a za to, že v noci v septembri roku 2018 mal porezať na záchode iného spoluväzňa. Súd to vyhodnotil ako ťažké ublíženie na zdraví.

„Bitím poškodeného prinútil, aby s ním išiel na WC a vzal si žiletku. Donutil ho, aby si sadol na misu a natiahol pred seba ruku. Poškodený to zo strachu urobil a obžalovaný ho porezal do pravej lakťovej jamky,“ uvádza sa v spise.

Mafiánskeho bossa pustili na slobodu zomrieť. Pustili ho len pred 10 dňami

Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný aj prokurátor si nechali čas na odvolanie. „S obvinením súhlasím, Priznávam, čo je v obžalobe, ale nesúhlasím s právnou kvalifikáciou,“ vyhlásil väzeň pred súdom. Je vraj zmierený aj s tým, že sa z väzenia asi už nikdy nedostane.