Celkom šesť rôznych prekročení zákona kladie žaloba za vinu mladému Poliakovi Dominikovi W. Podľa neoficiálnych informácií sa jedná o vnuka bývalého poľského prezidenta Lecha Walesu a vodcu Solidarnošči.

Až 21-ročný Dominik je obžalovaný z jazdy v opitosti, zosmiešňovaní polície a z ďalších deliktov. Najzávažnejšia je obžaloba z ohrozovania cestnej premávky, ktorej sa mal Dominik W. dopustiť, keď riadil svoj Volkswagen Golf pod vplyvom alkoholu. Za to mu hrozí až 12 rokov väzenia.

Poľsko: Lecha Walesu hospitalizovali s vysokou horúčkou a žaludočnými problémami

Počas chaotickej jazdy mal nabúrať dve autá. Keď mu zdravotné sestry chceli odobrať krv, počastoval ich vulgárnym oslávením a vysvetlil im, že by sa radšej mali venovať niekomu inému, vzhľadom k tomu, kto je jeho dedko. Nakoniec ho muselo držať niekoľko policajtov, aby vôbec bolo možné stanoviť, koľko toho vlastne vypil.

Poľsko nepovolilo rituálne zabíjanie zvierat. Je z toho kríza s Izraelom

Výsledky krvných testov nepotešili Dominika a najskôr ani jeho deda Lecha. Mladík mal totiž v krvi skoro 2 promile alkoholu. Walesa údajne musel za svojho vnuka zaplatiť kauciu. Proces stále pokračuje. Prvý rozsudok poslal mladíka z prominentnej rodiny na 3 mesiace do väzenia. Verdikt však zatiaľ nenadobudol právoplatnosť a zaoberá sa ním odvolací súd.

Keď dementným fanúšikom nešlo o futbal. V zápase Rumunsko – Poľsko išlo o zdravie

Aj keď tento proces dopadne pre Dominika dobre, zďaleka to neznamená, že má vyhraté. Je totiž stíhaný ešte v inej kauze. Mal vyhrážať nožom svojej bývalej priateľke.