Záhadné zmiznutie českej miliardárky! Každý deň menila 8 miliónov Kč na Eura! potom zmizla

1279

Polícia vyšetruje ojedinelý prípad výmeny valút. Počas štyroch uplynulých rokov mala nemenovaná žena na severe Čiech prehnať zmenárňami dohromady asi 12 miliárd korún. Všetky tieto transakcie vraj boli vykonané v hotovosti a jednalo sa o výmeny z korún na eurá. To už je ale minulosť. Žena sa totiž zrejme stala obeťou zločinu.

Podľa informácií zverejnených spravodajským portálom iDnes.cz, polícia vyšetruje podivný prípad. Neidentifikovaná žena mala počas minulých 4 rokov vymeniť v zmenárňach na severe Čiech ohromné ​​sumy peňazí. V prípade zatiaľ figuruje viac otázok, než odpovedí, ale už teraz je zrejmé, že ide o prípad výnimočný nielen v českom kontexte. Kriminalisti zatiaľ stihli len vypočítať finančný objem vymenených peňazí. Je astronomický.

Zatiaľ pritom nie je vôbec jasné, za akým účelom žena peniaze vymieňala a či hotovosť pochádzala z trestnej činnosti alebo z legálnych obchodov. Pre kriminalistov ide o zložitú otázku predovšetkým preto, že sa peniaze v hotovosti ťažko dohľadávajú.

Záhadná vražda miliardárky zo severu Čiech?

Ďalšie záhadou okolo tajomného prípadu zostáva, ako úrady vôbec kauzu zaznamenali. Zo zmenární údajne informácie nepochádzajú. A čo sa stalo s ženou, ktorá pravdepodobne fungovala skôr ako kuriér a do zmenární nosila milióny aj niekoľkokrát denne?

Podľa zákona sa zmenárne musia riadiť jasnými pravidlami. Pokiaľ zákazník požaduje vymeniť viac ako 1000 eur, musí automaticky predložiť preukaz totožnosti. Taký človek sa potom eviduje.

Tie najväčšie výmeny potom zmenárnici majú hlásiť úradom s varovaním na možný podozrivý obchod. To sa ale tu zrejme nestalo, zvlášť, keď mala žena denne k okienku priniesť v priemere 8 miliónov korún. Len tak by stihla údajných 12 miliárd Kč za štyri roky premeniť na Euro.

Podvodník se vydával za saudského princa tridsať rokov, nakoniec ho prezradilo bravčové

Ďalšia z variant, ktorá ale nie je príliš pravdepodobná je, že mala žena na peniaze zmluvu, ktorá by ukázala ich legálny pôvod. Tretí a najmenej vierohodná obrana zmenárne by bola, že si ženy nikto nevšimol. To sa zdá ale smiešne, keď si človek uvedomí, že také množstvo bankoviek musela dotyčná nosiť v taškách.

Podvodníci musia pôsobiť dôveryhodne

Podľa serveru iDNES by mohlo ísť o podvod zmenární. Polícia už v predchádzajúcich rokoch podobné prípady vyšetrovala. V takom meradle ale zatiaľ nie. Spravodajský portál navyše dokonca uvádza, že mala byť táto podivná miliardárka zabitá. Všetko teda nasvedčuje tomu, že odhaliť tento prípad nebude vôbec nič jednoduché!