Za znásilnenie Poľky a transsexuála už dostal vodcu gangu 16 rokov väzenia

1726
Guerlin Butungu bol vodcom skupiny, ktorá znásilnila mladú Polku na pláži v Rimini.

Šestnásť rokov väzenia a pokutu 4 tisíc eur dostal dvadsaťročný  Guerlin Butungu z Konga, ktorý v auguste spolu s ďalšími tromi mladíkmi znásilnil poľskú dievčinu v talianskom letovisku Rimini. Útočníci tiež zbili jej priateľa a počas hromadného znásilnenia partnerky ho znehybnili. O prípade sme informovali.

„Škrtil ma tak silno, že som nemohla dýchať. Bolo to nekonečné, násilie trvalo viac ako 20 minút a počas toho mi anglicky hovorili, že ma zabijú. Počula som, ako mlátia môjho partnera,“ opísalo útok poľské dievča.

Útočníci dvojicu prepadli 26. augusta, muža zbili a držali, dievča znásilnili. Potom ich ešte okradli. Dievča potom hodili do mora s tým, že sa utopí a utiekli. Začiatkom septembra už polícia poznala identitu útočníkov a zverejnila meno najstaršieho z nich, Guerlina Butunga.

Butungu bol podľa súdu vodcom gangu, ktorý na konci augusta znásilnil nielen poľské dievča, ale tiež transsexuálneho prostitúta pôvodom z Peru.

Ďalší traja členovia gangu sú mladiství, vo veku od 15 do 17 rokov, a budú súdení v oddelenom procese. Ich mená nie sú médiám známa. Prokurátor pre mladistvých by mal vzniesť obvinenie v nasledujúcich mesiacoch.

Polka prehovorila o brutálnom znásilnení v Rimini: Povedali mi, že ma zabijú!

Podľa denníka Reppublica dostal Butungu, ako jediný plnoletý zo štvorice útočníkov, trest 16 rokov odňatia slobody, pokutu 4 tisíc euro a bude musieť zaplatiť všetky náklady za súdne konania. Sudca Butungovi dokonca udelil trest o rok a pol vyšší, než pôvodne žiadal štátny prokurátor.

Súd ďalej nariadil okamžité vyhostenie mladíka z krajiny po odpykaní trestu. Butungu by mal tiež zaplatiť odškodnenie mladej dievčine vo výške 30 tisíc euro, 20 tisíc jej partnerovi, 30 tisíc peruánskej prostitútke a 10 tisíc euro mestu Rimini.

Na skupinu útočníkov prišla polícia 3. augusta vďaka znásilneniu Peruánca, ktorý bol schopný Butunga do detailov opísať, rovnako ako priebeh znásilnenie. Pomohol tak dopadnúť aj ďalších útočníkov – dvoch bratov pôvodom z Maroka vo veku 15 a 16 rokov a sedemnásťročného Nigérijčana.

Pri prvých výsluchoch na začiatku septembra tvrdil Butungu, že prostitútku z Peru neznásilnil, chcel jej zaplatiť, ale nedohodli sa na cene. Ohľadom znásilnenia poľskej dievčatá dvadsaťročný Konžan vypovedal, že ju vraj znásilnili ostatné traja chlapci, zatiaľ čo on držal jej partnera na zemi. Túto verziu ale spochybnili nielen obete, ale aj samotní útočníci.