10 mesiacov hľadali nezvestného príslušníka britskej námornej pechoty Johna Dicka († 38), ktorý sa mal dopustiť vážneho napadnutia. Teraz sa ale našli vojakove kostrové pozostatky – lebka a začína sa vyšetrovať, čo sa vlastne v tomto záhadnom prípade stalo.

Deň potom, čo bolo vyhlásené pátranie po Johnovi Dickovi (†38), zmizol ženatý mariňák nevedno kam. Podľa BBC sa mal pred svojím zmiznutím dopustiť napadnutia s vážnymi následkami na zdraví obete. John bol nezvestný 10 mesiacov, teraz ale polícia potvrdila identitu kostrového nálezu a pátranie po mužovi ukončila.

Nevyriešený prípad z archívu: Vražda dvojročného chlapčeka bola vyriešená po 58 rokoch! Polícia dostala tip z Facebooku

Na stavenisku v jednom z prístavov v anglickom Essexe sa totiž v júli našla lebka neznámeho človeka. Vzhľadom na to, že k nálezu došlo neďaleko od miesta, kde bol Dick videný naposledy, polícia vyšetrovala, či lebka nemohla patriť práve jemu. Testy DNA teraz odhalili, že sa skutočne jedná o Dickove pozostatky.

Nevyriešená 12 miliardová záhada! Zmenárnička nosila peniaze do banky v taškách, našli ju zastrelenú v lese

Mariňákova rodina od chvíle, čo sa po ňom zľahla zem, po Johnovi neúnavne pátrala. Ich prosby o informácie vedúce k jeho nájdeniu zdieľalo na sociálnych sieťach takmer 100 tisíc ľudí.

V priebehu septembra sa v oblasti objavili ďalšie ľudské kosti, preto sa čaká na ďalšie testy, ktoré určia, či tvorili so skôr nájdenú Dickovou lebkou pôvodne jedno telo. Polícia zároveň chce prísť záhade, čo sa vlastne stalo, na kĺb.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

Zarmútená rodina mŕtveho mariňáka o mužovi napísala, že to bol úžasný človek. „Bol láskavý, veľkorysý, spoľahlivý, vtipný a zábavný. Z mnohých historiek je zrejmé, že v rovnakom svetle ho videlo mnoho a mnoho ľudí. Každý, kto ho poznal, sa už len vďaka tomu stal lepším človekom. John, budeš nám navždy obrovsky chýbať, milovaný otecko, muž, syn, brácho. Srdce sa nám rozpadla v prach,“ nemôžu sa zmieriť so svojou stratou Johnovi blízki.