Išlo o prvú nájomnú vraždu mafiánskeho bossa v New Yorku od roku 1985, tak si polícia na vyšetrovaní dala záležať. Už o pár dní chytila ​​mladíka dôvodne podozrivého z brutálnej popravy Francesca Caliho († 53), hlavy mocnej mafiánskej rodiny Gambino.

Z vraždy podozrivý Anthony Comella už bol postavený pred súd, aby mohol byť vydaný z New Jersey do New Yorku. Má ešte len 24 rokov, patrí k ultrapravičiarom a je fanatickým priaznivcom prezidenta Donalda Trumpa (72). Na súde hrdo ukazoval dlaň počmáranú Trumpovými sloganmi vrátane hesla »MAGA«, čo je skratka Make America Great Again (Urobme Ameriku znova skvelou).

Gambinovia sú jedným z piatich taliansko-amerických mafiánskych klanov, ktoré v New Yorku vyčíňajú odnepamäti. Ich boss Francesco Cali († 53), zvaný »Franky Boy«, bol zastrelený 13. marca večer v New Yorku pred svojím výstavným sídlom na Staten Islande. Tam mimochodom vo filme Krstný otec býval sám Don Vito Corleone …

Vrah ho desaťkrát zasiahol a pre istotu ešte prevalcoval autom. Autom tiež do jeho domu najskôr narazil, aby Caliho vylákal z domu, kde v tom čase bol aj s manželkou a deťmi. Podľa miestnych médií išlo o prvú nájomnú vraždu mafiánskeho šéfa v New Yorku od roku 1985, kedy si predák konkurenčného klanu objednal smrť vtedajšieho bossa Gambinovcov Paula Castellana. Polícia však pracuje aj s motívom, že mohlo ísť o osobné účty. Povráva sa, že stavebný robotník Comella sa zahľadel do Caliho netere, ale ten bol proti. Pre príbuznú si ako správny Sicilián predstavoval trošku lepší partiu …

Cali mal jediný »oficiálny« kriminálny rest, v roku 2008 vyfasoval 16 mesiacov za sprisahanie s cieľom vyberania výpalného. Jeho chlapci sa inak sústredia hlavne na obchod s heroínom a opiátovými analgetikami.

Šéfa mafiánskej rodiny Gambino pochovali na cintoríne, ktorý založili Moravských bratov v New Yorku. Hroby tu stoja státisíce dolárov!

 

Mafiánska brutálna poprava! Mužovi odrezali hlavu pílou, ktorú položili pred radnicu a video zavesili na internet