Žena ubila invalidnú starenku lopatou! Bola to sebaobrana, tvrdila polícii

540

Vo februári roku 2019 Sarah Richardsová (37), z amerického štátu Maine, ubila nešťastnú Helen Carverovú (†83), ktorá bola pripútaná na invalidnom vozíku. V kaluži krvi starenku našiel jej syn. Údajná vrahyňa sa k činu priznala, ale tvrdila, že išlo o sebaobranu. Hrozí jej až 50 rokov za mrežami.

Richardsová mala minulú zimu pomáhať dôchodkyňu odpratávať sneh. Pani Carverová však mala podozrenie, že jej pomocníčka ukradla platobnú kartu a utratila z nej v prepočte viac ako 2-tisíc eur. So svojím podozrením sa starenka obrátila na miestnu políciu. Tá si predvolala odhŕňačku snehu na stanicu, deň pred tým, než malo dôjsť k výsluchu s Richardsovou, však bola už dôchodkyňa zavraždená.

Beznohý turista pašoval kokaín v invalidnom vozíčku

Starú pani, ktorá mala tri deti, našiel v jej dome v kaluži krvi jeden z jej synov, ktorý sa ju vydal skontrolovať, pretože mu nezdvíhala telefón. Richardsová sa síce na polícii priznala, že starenku zabila lopatou na odpratávanie snehu, tvrdila však polícii, že išlo o sebaobranu. Čo je trochu nedôveryhodné vysvetlenie, vzhľadom k tomu, že Carverová bola na invalidnom vozíčku.

Údajná vrahyňa už v minulosti sedela za zločiny spojené s drogami. Maximálna výška trestu, ak sa vina preukáže, je až 50 rokov vo väzení.

Exekútor zapečatil byt dôchodcu aj s dvomi psami, sučka neprežila.