Belgický premiér Charles Michel
označil sériu výbuchov za teroristický čin. Už skôr takéto vyhlásenie vydala belgická prokuratúra s tým, že na letisku Zaventem útočil samovražedný atentátnik. Michel na prvej tlačovej konferencii po útokoch bez spresnenia povedal, že mnoho ľudí zahynulo a utrpelo zranenia. Ani prokuratúra zatiaľ podľa Reuters oficiálnu bilanciu nezverejnila.

Premiér útoky označil za slepé, násilné a zbabelé. Teraz je podľa neho najdôležitejšie postarať sa o zranených a zabezpečiť im lekársku starostlivosť. Belgicko podľa Michela prežilo čierny deň svojej histórie. „Toto je temný okamih pre náš národ. Potrebuje pokoj a solidaritu,“ vyhlásil.
Premiér tiež povedal, že zatiaľ nemá informácie, či udalosti v Bruseli súviseli s teroristickými útokmi v Paríži. Minulý týždeň v piatok polícia v Bruseli zatkla Salaha Abdeslama, jedného zo spolupáchateľov parížskych atentátov.
Počet obetí
Verejnoprávna stanica VRT zvýšila počet obetí útokov až na 34. ktoré prišli o život pri atentátoch na letisku Zaventem a v bruselskom metre. Belgický minister zahraničia sa obáva, že niekoľko ľudí je stále na úteku Oficiálna bilancia obetí zatiaľ nie je k dispozícii. Viacero zranených je v kritickom stave.

Pri explóziách v odletovej hale letiska Zaventem zahynulo jedenásť ľudí a ďalších 81 utrpelo zranenia. Oznámila to podľa agentúry DPA belgická ministerka zdravotníctva Maggie De Bocková.

















































