Absurdnú situáciu zažil vojnový hrdina, ktorý prišiel vo vojne o obe nohy.

Dostal tučnú pokutu za "parkovanie na mieste pre invalidov"

1205

„Polícia pokutovala sumou 60 libier hendikepovaného veterána z vojny v Afganistane. Tyler Christopher dostal pokutu, keď spal vo svojom aute na mieste pre invalidov, pričom bolo z vonku jasne viditeľné, že má vo vnútri aj svoj vozík.

Tridsaťšesťročný Tyler Christopher prišiel o obe nohy v roku 2009 pri bombovom útoku na misii v Afganistane. Proti pokute, ktorú mu udelila polícia v britskom Sheffielde, sa odvolal. Súd jej však dal za pravdu.

Vojnoví veteráni si liečia svoje traumy marihuanou

Podľa britských médií parkoval muž na mieste pre invalidov, ale nemal za oknom vystavenú ceduľku označujúce jeho vozidlo, pretože mu ju úrad obnovoval. V aute, ktoré bolo pokutované, pritom v čase obdržania pokuty spal a bol tiež vidieť jeho invalidný vozík.

„Policajt musel byť vážne opatrný, keď mi zvládol dať pokutu, zatiaľ čo som spal. Nedal mi ani za okno lístok, pretože to by som sa prebudil a vysvetlil by som mu, prečo nemám na čelnom skle ceduľku,“ uviedol k celej absurdnej situácii sám Christopher.

Pozrite sa na silné portréty amerických vojnových veteránov

Celú situáciu pritom ešte zhoršil súd, ktorý mu po sťažnosti pokutu zvýšil zo 60 na 120 libier. Veľká Británia je z prípadu v šoku. Tyler totiž nie je len bývalým vojakom, ale aj súčasným kapitánom tímu Veľkej Británie v para hokeji.