Albánsky gang plánoval únos dieťaťa, českého ministra financií Babiša

1322

Andrej Babiš požiadal o policajnú ochranu. Pred rokom mu tiež prišla obálka s jedom, aj jeho vlastné parte.

Český minister financií a líder hnutia ANO Andrej Babiš požiadal v stredu ministra vnútra Milana Chovanca, aby mu pridelil policajnú ochranku.

Babiš sa pre takýto krok rozhodol po tom, ako podľa jeho slov došlo v ostatnom čase k niekoľkým nebezpečným incidentom, informoval spravodajský server Novinky.cz.

„Došlo k niekoľkým pokusom, ktoré ohrozovali môj život, podrobnosti ale oznamovať nechcem. Preto som dnes (v stredu) poslal ministrovi vnútra list, v ktorom som ho požiadal o udelenie policajnej ochrany,“ povedal Babiš pre denník Právo.

Babiš sa domnieva, že minister financií by mal mať automaticky nárok na bodyguardov z Ochrannej služby Polície ČR, ktorá stráži ústavných činiteľov.

Na policajnú ochranu má teraz nárok prezident, šéfovia oboch komôr parlamentu, premiér a ministri vnútra, spravodlivosti a zahraničných vecí. Ministra obrany stráži vojenská polícia.

„Podľa môjho názoru som oveľa ohrozenejší než premiér, minister spravodlivosti alebo vnútra. Pripravujem novelu zákona o hazarde, opatrenia proti daňovým únikom, spadá podo mňa finančná aj colná správa. Aké kompetencie má minister spravodlivosti, keď ani nemôže odvolať kontroverzných prokurátorov?“ podotkol Babiš.

Počas Babišovho pôsobenia vo funkcii došlo k niekoľkým incidentom, ktoré ho ohrozovali. Pred rokom mu prišla obálka s jedom, ako aj jeho vlastné parte. Tento rok v auguste zase vyšlo najavo, že albánsky gang plánoval únos Babišovho dieťaťa, doplnili Novinky.cz.