Celá rota ruských vojakov sa otrávili vodkou! Vojaci zastrelili dvadsaťosem Rómov!

782

Ruská armáda na okupovanom území na Ukrajine zastrelila dvadsaťosem Rómov, ktorí údajne otrávili celú jednotku ruských vojakov vodkou. Uviedla ukrajinská vojenská rozviedka, ktorá sa o vražde dozvedela prostredníctvom telefónneho odpočúvania.

Ukrajinská rozviedka na prípad upozornila na svojom telegramovom účte, kde publikovala nahrávku telefónneho rozhovoru medzi ruským vojakom v okupovanej Doneckej oblasti a neznámou ženou.

Rusi strieľajú svojich odzadu! Nasadzujú protiústupové jednotky, dezertérom hrozia zastrelením

„V tunajších mestách je chaos. Vojenská polícia nedávno zastrelila 28 cigánov. Postavila ich k stene, pretože dali vodku našej armáde a otrávili celú rotu,“ uviedol Rus s tým, že z 96 vojakov prežila otravu asi polovica.

Rómska organizácia Chirkli rokovania ruských okupantov dôrazne odsúdila a trvá na vyšetrení tejto vraždy civilistov. „Ruskí okupanti cielene ničia všetko, čo súvisí s Ukrajinou. Zabíjajú najmä Ukrajincov rôzneho etnického a národnostného pôvodu. Táto vražda je pre rómsku komunitu skutočnou tragédiou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť príbuzným a priateľom zabitých,“ povedal pre server Romea.cz Julian Kondur z organizácie.

Brána do pekla. Pár zotročil desiatky slovenských Rómov, sľuboval im lepší život

Vo vojne, ktorú Rusko rozpútalo 24. februára, prišlo podľa ukrajinských úradov o život už najmenej osemtisíc civilistov, vrátane 430 detí. Ukrajinu aj celý svet v minulom týždni šokoval ruský úder na pôrodnici vo Vilňansku v Záporožskej oblasti, pri ktorom zomrel novonarodený chlapec Serhij.

Psík umieral v ukrutných kŕčoch! Šteňa zjedlo vajcia napchaté zakázaným pesticídom