Dlhoročný spor o jazvečíka musel rozhodnúť súd

Nemecký jazvečík sa musí podľa súdu po štyroch rokoch vrátiť k pôvodným majiteľom

1504

Pôvodným majiteľom musia manželia z Mníchova po štyroch rokoch starostlivosti vrátiť jazvečíka, ktorého našli pobehovať pri diaľničnej križovatke neďaleko Berlína. Dlhoročný spor rozhodol súd v Postupime. Lulu si tak bude musieť zvykať nielen na staronových pánov, ale aj na svoje pôvodné meno Bonny von Beelitz.

Opustenú deväťmesačnú fenku jazvečíka našiel pár z Mníchova v roku 2012 počas dovolenky pri vjazde na diaľnicu neďaleko nemeckej metropoly. O dva roky neskôr sa prišli poradiť s chovateľom o obstaraní ďalšieho psa a požiadali ho o vystavenie osvedčenia pre Lulu, ako zviera pomenovali.
Chovateľ však na základe čipe pod kožou zistil, že pes je hlásený ako stratený a informoval pôvodné majiteľa. Nálezcovia sa ale domáceho maznáčika nechceli vzdať.
Postupimský súd vo svojom rozhodnutí mníchovskému páru vyčítal, že sa nesnažil dostatočne intenzívne nájsť majiteľa strateného psa. Mali podľa neho predovšetkým informovať úrady. Zviera súd prisúdil pôvodným majiteľom, ktorí však musia Mníchovčanom zaplatiť 3217,16 eur ako náhradu za stravu a veterinárne ošetrenie, ktoré psovi počas štyroch rokov starostlivosti poskytli.
Jazvečík sa musí podľa súdu po štyroch rokoch vrátiť k pôvodným majiteľom