Zákaz sa zhlukovať nerešpektoval jeden z farárov v Hlohovci, ktorý na facebooku zvolával svoje ovečky, aby sa zišli pod rúškom noci. Polícia však včas zakročila.

Farár zverejnil pozvánku na sociálnej sieti, kde bola všetkým na očiach. Omšu chcel usporiadať o štvrtej ráno v miestnej časti Hlohovca Šulekov. Duchovného otca preto navštívili strážcovia zákona, ktorí ho požiadali, aby zvolanú udalosť zrušil.

Farár našťastie omši následne skutočne odvolal. Podľa vyjadrenia krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej verejné prevádzkovanie bohoslužieb kvôli zákazu vychádzania Konferencie biskupov Slovenska dočasne pozastavila. Omše by preto teraz nemali za žiadnych podmienok prebiehať.

Polícia SK

 Žiadosť  polície 

„Polícia žiada veriacich, aby najmä vo vlastnom záujme z dôvodu ochrany vlastného zdravia rešpektovali opatrenia vlády a podľa slov arcibiskupa Stanislava Zvolenského tak napomohli spoločnému dobru,“ doplnila policajná hovorkyňa podľa webu Topky.sk.

Juhoafrický kostol velebí okrem Boha aj alkohol. Návštevníci ho milujú

Na pobožných Slovákov apeloval aj primátor Hlohovca, ktorý odporučil obyvateľom neopúšťali svoje domovy. „Sme uprostred z kontroly sa vymykajúcej pandémie. Zvážte, či je účasť na takomto zhromaždení rozumná. A pána farára prosím, nerobte to,“ uviedol Miroslav Kollár na sociálnej sieti.

Vo Francúzsku bolo za dva týždne vyplnienených 10 kostolov a zničená Eucharistia

 Buďme  zodpovední 

„Buďme zodpovední k sebe aj k druhým, čím skôr sa epidémia preženie, tým skôr sa budeme môcť vrátiť k normálnemu životu,“ uzavrel primátor Hlohovca, ktorý dúfa, že budú obyvatelia mesta skutočne rozumní.