Hemingwayove šestiprsté mačky prežili hurikán Irma

2035

Viac ako päťdesiatka mačiek stále žije v historickom dome Ernesta Hemingwaya na ostrove Key West na Floride. Práve tam sa v posledných dňoch prehnal desivý hurikán Irma, možno najsilnejšia búrka v dejinách USA. Mačky ale vyčíňanie živlov prežili.

O tom, že mačky prežili, podal správu kurátor historickej budovy David Gonzales. Dom je postavený z veľmi masívnych múrov a prečkal hurikán rovnako ako jeho štvornohí obyvatelia. Tí tu žijú od čias, kedy sa tu zdržiaval Hemingway s mačkou, ktorej hovoril Snow White. Tunajšie mačky sú jej potomkom. Dá sa to spoznať aj podľa veľmi zvláštneho znamenia.

Polovica tunajších mačiek má šesť prstov na nohách. Bežné mačky majú prstov päť, ale tieto majú vo svojej DNA osobitný gén, ktorý túto mutáciu spôsobuje. Mala ho v sebe i Snow White. Podľa zamestnancov mačky veľmi dobre vycítili, že sa ženie silná búrka. Všetky sa už niekoľko dní pred hurikánom stiahli do domu, ktorý im poskytoval bezpečie. A urobili dobre, pretože vyčíňanie Irmy na Floride vojde do dejín svojou ničivosťou, a mačky by tak najskôr stál pobyt vonku ich život.