Kráľovský konvoj Williama a Kate zrazil a ťažko zranil starenku (83): Do nemocnice jej poslali kyticu

1236

V pondelok William a Kate mierili na hrad Windsor, aby sa v kaplnke sv. Juraja zúčastnili ceremónie rytierov podväzkového rádu. Pri ceste na hrad však došlo k tragédii. Jeden z policajtov, ktorý sprevádzal vojvodu a vojvodkyňu z Cambridge v konvoji, zrazil Osemdesiattriročný starenku! Tá s ťažkými zranenými skončila v nemocnici.

Kráľovská rodina sa opäť zišla pri slávnostnej príležitosti v kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor. Tentoraz však nešlo o kráľovskú svadbu, ale o prestížnu ceremóniu rytierov podväzkového rádu. Vyznamenanie rytierov podväzkového rádu patrí medzi najstaršie vyznamenania v Európe a jedná sa o tretie najprestížnejšie vyznamenanie v Anglicku.

Na ceremónii nemohli chýbať ani vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge. Tí však mali počas cesty na hrad v grófstve Berkshire nehodu! Ku kolízii došlo v pondelok okolo jednej hodiny popoludní v juhozápadnej časti Londýna.

Kate a Williama ako obvykle sprevádzal konvoj. Členovia kráľovskej rodiny išli v Land Roveru obklopení ochrankou a policajné eskortou. Avšak práve jeden z policajtov idúci na motorke spôsobil vážnu nehodu!

Británia: William a Kate sa prvý raz zapoja do spoločenského diania ako manželia

Policajt, ​​ktorý išiel po zlej strane cesty, zrazil starenku Irenu! „Jeho motorka ju zrazila, vymrštila ju a ona škaredo spadla na zem. Policajt išiel na zlej strane cesty. Mohlo to dopadnúť ďaleko horšie,“ povedal jeden zo svedkov pre The Sun.

Kate ani William nehodu nevideli, o nešťastí sa dozvedeli neskôr. Irena skončila s vážnymi zraneniami v nemocnici. „Utrpela početné poranenia. Udržujú ju stabilizovanú,“ povedala jej dcéra Fiona, ktorá žije so svojou mamou. „Je úžasný človek. Poznám ju štyridsať rokov. Robí veľa dobrovoľníckej práce pre kostol,  povedal Irenin priateľ z kostola Lionel Balckburn (78).

Británia: William a Kate navštívili pred svadbou hrob princeznej Diany

William a Kate sú údajne v kontakte s Ireninou rodinou a do nemocnice jej vraj už poslali kvety. Naviac sa ženu chystajú navštíviť. „Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge sú hlboko znepokojení a zarmútení správou o nehode, ktorá sa stala v pondelok popoludní. Ich kráľovské výsosti posielajú priania Irene a jej rodine a zostávajú v kontakte ohľadom jej stavu,“ uviedol hovorca Kensingtonského paláca.

Princ William a Harry si zahrali v Star Wars