Krvavý masaker sa odohral v sobotu 7. novembra na šiestom poschodí v panelovom byte v ruskom Jekaterinburgu. Tridsaťštyriročný Dmitrij Sacharov tam počas párty u seba doma zastrelil svojich dvoch podobne starých kamarátov a iba osemnásťročnú Polinu. Ťažko zranil ďalšie dve tínedžerky a potom obrátil zbraň proti sebe. Maria (16) prežila len preto, že predstierala, že je mŕtva.

Viktoria Paustovskajská

Tri dievčatá Polina Bardinová (†18), Viktoria Paustovskajská (17) a Maria Kosincevová (16) sa spoločne v sobotný večer potĺkal okolo nákupného centra. „Na internete sa zoznámili s mužmi, ktorí ich neskôr vyzdvihli a odviezli k Dmitrijovi do bytu,“ uviedol pre Komsomolsku Pravdu policajný hovorca Valerij Gorelij. Maria vypovedala, že Sacharov napísal Poline a pozval dievčatá k nemu, sám seba opísal ako rozvedeného muža, ktorý je otcom jedného dieťaťa.

V byte s ním boli aj jeho dvaja priatelia barman Oleg Bregnev (†36) a realitný maklér Anton Anisimov (†32). Dievčatá už vraj nudilo stretávať sa s chlapcami v ich veku a tak súhlasili, že sa k mužom pripojí na domácej párty. Nečakali však, že sa večierok zmení na boj o život. Muži dievčatám povedali, že sú najlepší priatelia a podľa tínedžeriek, ktoré prežili, ich nijako sexuálne neobťažovali.

Mária povedala, že Sacharov, ktorý pracoval ako ochranka, nepôsobil vôbec nebezpečne. Potom však z ničoho nič prestal hrať počítačovú hru a schmatol svoju loveckú pušku a údajne povedal „poďme hrať“ a začal strieľať. „Vystrelil po mne, ale Anton skočil predo mňa. Potom som počula dva výstrely z kuchyne, kde bol Oleg a Viktórie,“ vypovedala Maria. Tá v tom čase ležala pod mŕtvymi telami Antona a Poliny a bála sa pohnúť. Ležala v kalužiach krvi a podarilo sa jej získať Antonov telefón a prihlásiť sa na sociálnu sieť. Ťažko zranené Viktórii sa medzitým podarilo odplaziť na toaletu.

Desivý krvavý masaker! Po streľbe zostalo v bare 11 mŕtvych

„Napísala som svojim priateľom, aby zavolali políciu a sanitku. Viktoria urobila to isté, takže som vedela, že je nažive, ale neodvážila som sa sa k nej dostať a pomôcť jej,“ popísala hrozné okamihy preživšia Maria. Viktórii, ktorá bola postrelená, sa podarilo nahrať z posledných síl hlasovú správu. „Strácam vedomie, viem len, že som zatiaľ živá. Myslím, že zomieram. Hrozne to bolí, keď sem príde a uvidí, že som nažive, zabije ma,“ povedala v hrozivej správe.

Krvavý masaker „v zátoke smrti“, len pre silné nátury!

Obe dievčatá od začiatku útoku strávili v byte plnom mŕtvol ešte štyri mučivé hodiny, než ich polícia zachránila. Útočník sa zastrelil pred príchodom kriminalistov. Maria prežila bez zranení, Viktoria je v nemocnici vo vážnom stave. Prečo útočník začal strieľať, je však záhadou.

Brutálne masaker nevinných levov! Pytliaci im odrezali papule a laby