Muž bol obvinený z týrania zvierat

1099

Polícia vo Wilmingtone v Severnej Caroline vydala správu, že hliadka našla v opustenom byte zviera, ktoré bolo podvyživené, žilo v nevyhovujúcich podmienkach a bolo choré. Bolo preto zverené do starostlivosti odborníkov. Každý si pravdepodobne predstaví zúboženého psa, ale v tomto prípade išlo o akvarijnu rybu.

M. POLIAČIK: Zvýšenie trestov za týranie prispeje k zlepšeniu ochrany zvierat

Polícia vypátrala majiteľa bytu aj ryby, istého Michaela Raya Hinson, zatkla ho a poslala do väzby. Bol obvinený z týrania zvierat. Úrady zverejnili, že je to prvý prípad v histórii, keď bol z takéhoto prečinu obvinený niekto kvôli rybe. Hinson ale už vo väzení nie je, pretože zložil kauciu 4000 dolárov, ktorú súd akceptoval.

Orangutanka mala v sebe 74 striel. Kvôli bolesti sa nemohla starať o mláďa, ktoré zahynulo

Vec sa zdá byť mierne bizarná, až úsmevná, ale podľa policajného hovorcu Jerryho Brewera bola ryba naozaj v zlom stave, navyše trpela dierovou chorôb. To je ochorenie, ktoré je spôsobené zlou stravou a prejavuje sa otvorenými ranami na hlave. Pre rybu veľmi bolestivé a navyše vedie k pomalej smrti. Podľa Brewera boli jedinou potravou šváby, ktorí čas od času do akvária spadli. Teraz už je ryba v starostlivosti odborníkov v miestnom verejnom akváriu a zdá sa, že sa zotaví.

Dánsko konečne zakáže sex so zvieratami. Nevestinca pre zoofilov skončia

Nielen psíkovia alebo mačky sú zvieratá hodné ochrany. Aj ryby cítia bolesť a môžu nesmierne trpieť, ak sa o ne človek prestane starať. Dlhodobo opustiť rybu v akváriu je rovnaké ako uviazať psa pri strome a odísť autom preč.