Na úteku bol 11 rokov! Hľadaného odsúdeného Slováka zadržali v Rakúsku!

322

Rakúska polícia zadržala v spolkovej krajine Štajersko hľadaného odsúdeného Slováka, ktorý bol na úteku 11 rokov. Informoval o tom denník Kronen Zeitung a agentúre APA správu následne potvrdil rakúsky spolkový kriminálny úrad. Teraz má byť ťažký zločinec, ktorý má údajne aj kontakty na mafiu, vydaný na Slovensko.

Muž, podľa APA údajne najhľadanejší zločinec Slovenska, bol pred 11 rokmi odsúdený na 12 rokov väzenia, ale výkon trestu nikdy nenastúpil a zmizol, povedal APA kriminálny úrad.

Slováci v zahraničí: Polícia zadržala v Írsku Slováka údajného vraha Jany Svobodovej

Štyridsaťpäťročný muž bol podľa údajov slovenskej polície v októbri 2012 odsúdený kvôli závažnému vydieraniu. Predtým údajne pôsobil vo vnútri organizovanej zločineckej skupine a podľa súdu sa dopustil mnohých násilných trestných činov, najmä v Nitrianskom kraji. V decembri 2012 na neho bol vydaný medzinárodný zatykač.

Muž bol zatknutý v okrese Hartberg-Fürstenfeld vo východnom Štajersku. Podľa APA bol v mladosti považovaný za jedného z najväčších boxerských talentov svojej krajiny a niekoľkokrát zvíťazil v národných a medzinárodných zápasoch. Ocitol sa však v podsvetí a pravicovo radikálnej scéne a stal sa obávaným bitkárom.

Už je známa národnosť kumpánov, ktorí zohavili chlapčeka kyselinou! Sú to traja Slováci

Na svojom niekoľkoročnom úteku Európou si podľa polície počínal veľmi rafinovane a používal falošné mená aj falšované dokumenty. Teraz čaká vo vydávacej väzbe na odovzdanie slovenským úradom.