Nigérijčana snívajú o Eldorade, na južnom pobreží si stavia luxusnú metropolu

689

   Rastú tú mrakodrapy a modeluje pobrežia. Po dostavbe chce konkurovať najmodernejším svetovým metropolám.

    Na jeho návrhoch spolupracovali celé tímy investorov, projektantov a inžinierov. Eko Atlantic, ktorý vo vizualizáciách dostáva čoraz jasnejšie obrysy, má byť africkou odpoveďou na rastúcu blízkovýchodnu metropolu Dubaj. Multi projekt rezidencií a kancelárií má do budúcnosti vyrásť čiastočne na ostrove Victoria a ďalej pozdĺž pobrežia Lagos, ako uvádza projekt denník The Conversation.

    Eko Atlantic má mnoho odporcov, ktorí pripomínajú, že štát Lagos nedokáže v súčasnosti svojim občanom zariadiť ani mesiac stabilných dodávok energie a pritom stavia megalomanské mesto. Na výstavbe sa však nepodieľa len vláda, ale aj celá rada domácich a zahraničných investorov.

        Prvé budovy by sa podľa webu The Guardian Nigeria mali otvoriť už na budúci rok a stále sa ponúkajú na prenájom ďalšie kancelárie. Medzi budovami, ktoré sú v pokročilom štádiu stavby je napríklad mrakodrap Afren, ktorý mal v máji hotových šestnásť poschodí a dokončenie je plánované na budúci rok.

    „Je to realita. Je vidieť výrazný postup, ktorý sme dosiahli počas prebiehajúcej výstavby infraštruktúry. Odtoky dažďovej vody, inštalácia je hotová zo 79 percent, potrubie odpadových vôd zo 40 percent, prívod vody z 21 percent a telekomunikácie sú na 27 percentách,“ povedal denníku Segun Oniro, jeden z komisárov, ktorý na stavbu dohliada.