Slovák Jozef P. je v Írsku obvinený z vraždy dvadsaťtriročnej učiteľky a talentovanej speváčky Ashling Murphyovej (†23). Tá si išla po práci zabehať ku kanálu Grand Canal pri írskom meste Tullamore, kde na ňu mal páchateľ zaútočiť a uškrtiť ju. Našli ju dve ženy, privolaní záchranári už mladej učiteľke nedokázali pomôcť. Ďalší súd čaká obvineného 26. januára.

 Slovák vinu  odmieta 

Minulú stredu Írskom otriasla informácia o brutálnej vražde mladej učiteľky Ashling Murpyhovej (†23). Talentovaná speváčka si išla zabehať po tom, čo skončila popoludní v práci. Vyrazila si k vodnému kanálu Grand Canal neďaleko Tullamoru, kde žila. Nemohla tušiť, že ju čakajú posledné chvíle života.

Pri kanáli ju podľa polície prepadol Slovák Jozef P. (31) žijúci v Írsku. Mladá učiteľka sa snažila brániť zväzkom kľúčom, ktorým síce útočníka poškriabala na tvári, ale na záchranu života jej to nestačilo. Uškrtenú učiteľku našli dve okoloidúce ženy nedlho po jej smrti, Ashling však už nejavila známky života a lekári museli konštatovať smrť.

Naši v zahraničí: Predajnú ženu (26) v Tepliciach „nútila k sexu“ slovenská dvojica, zatkli ich policajti

Pôvodne mala polícia spadnuté na mužov rumunského pôvodu, toho ale neskôr prepustila na slobodu. Neskôr sa ozvala nemocnica v Dubline, ktorá mala ošetriť muža s bodnými poraneniami na tvári, zrejme práve od kľúčov. Polícia páchateľa Jozefa P. zatkla v utorok, kedy sa konal pohreb milovanej Ashling.

Obvinený poberá invalidný dôchodok a je otcom piatich detí

„Na posledných päť rokov, ktoré sme spolu prežili, budem spomínať po celý zvyšok života. Dúfam, že jedného dňa sa z božej vôle znovu stretneme a budeme pokračovať vo veľkých plánoch, ktoré sme mali,“ povedal na poslednom rozlúčku jej zdrvený priateľ Ryan Casey.

Naši v zahraničí: Slovák Oliver a dcéra vplyvnej podnikateľky mali vraždiť v Kanade. Utiekli po čine do Európy?

Kto je ale vlastne obvineným z vraždy mladej učiteľky a talentovanej speváčky? Slovák Josef P. údajne podľa informácií od svojho obhajcu Eoina Lysaghta poberá invalidný dôchodok vo výške 735 libier mesačne a je otcom piatich detí. Na stredajšom súde podozrivý využíval služby tlmočníka do slovenčiny, jediné, na čo sa však počas celého súdneho pojednávania zmohol, bolo „som nevinný“.

 Tragická smrť pobúrila  Írsko 

Správa o smrti mladej učiteľky zatriasla celým Írskom a ľudia sa s tragickou smrťou Ashling nechceli zmieriť. Okolie súdu v stredu zaplnil dav niekoľkých stoviek ľudí, ktorí smrť dievčaťa považujú za úplne zbytočnú a žiadajú spravodlivosť. Keď polícia po skončení vypočutia obvineného odvážala, najskôr sa policajti s Jozefom P. museli predrať rozhorčeným davom. Ľudia na podozrivého kričali „Vrah!“ alebo „Kriminálnik!“ Niektorí ľudia dokonca vyrazili za odchádzajúcou dodávkou.

Slováci v zahraničí vraždili! V mobilheime zmasakrovali manželský pár

Ďalší súd na Jozefa P. čaká 26. januára. Polica načrtla, že vyšetrovanie prebieha rýchlo. „Vo vyšetrovaní sme doteraz dosiahli významný pokrok,“ povedal člen z írskej národnej policajnej služby An Garda Síochán.