mark-zuckerberg-tape-facebook-instagram-1-1592x796

James Comey na konferencii zaoberajúcej sa strategickými a medzinárodnými štúdiami podotkol, že zakrytie webovej kamery je jedna z rozumných vecí, ktorú by mal urobiť každý majiteľ notebooku. James come tiež prezradil, že ak navštívite akúkoľvek vládnu kanceláriu, uvidíte, že na všetkých počítačoch sú cez kamery také malá viečka.

„Existuje niekoľko rozumných vecí, ktoré by mal človek robiť, a toto je jedna z nich,“ povedal James come. „Ak sa pozriete do akejkoľvek vládnej kancelárie, všetci máme na kamerách v hornej časti obrazovky malé vecičky na zakrytie. Je to veko, ktoré sa zatvára, keď kameru zrovna nepotrebujeme použiť. A nikto nás tak cez kameru nesleduje. Je to dobrá vec.“

Ak necháte voľne spustenú webkameru na svojom notebooku, riskujete, že sa vám do nej dostanú kybernetickí zločinci. Potom môžu hackeri sledovať všetko, čo robíte. Nie raz sa stalo, že sa hacker nabúral do webovej kamery používateľa, natáčal ich pri intímnych chvíľach a videá zverejnil na internete.

Spoločnosť zaoberajúca sa webovou bezpečnosťou Hide my Ass nedávno predstavila špeciálne pomôcky, ktoré sa dávajú na webovej kamery ako ochrana pred útokmi hackerov. A keď sa nevítaný hosť nabúra do webovej kamery, uvidí iba obrázok.