Zdá sa vám šnupacia „čokoláda“ úlet? Vo svete sa o nej pritom hovorí už dva roky. Avšak tento najnovší hit v Spojených štátoch Coco Loko obsahuje okrem raw kakaového prášku aj kofeín, taurín, guaranu, gingko biloba, ktoré majú po požití navodiť pocit pohody až euforický stav. Dá sa teda tento prášok považovať za obdobu energetického nápoja?

Pozrite sa sami na spôsob užívania a recenziu tohto produktu Coco Loko (vyrobený primárne z kakaových bôbov). Podľa recenzenta ucítite po užití nielen chuť pravej čokolády, ale aj mätu a zázvor:

Zakladateľ firmy Nick Anderson uviedol, že takéto použitie a účinky prášku s lekármi nekonzultoval, verí však, že je úplne bezpečný (max. Povzbudí serotoninovú reakciu). The Washington Post oproti tomu citoval lekára Andrewa Lanea z kliniky ORL, ktorý uviedol, že nikto takéto požitie doposiaľ bližšie neskúmal, takže to nemôžeme s istotou vedieť. Produkt ďalej preverí Úrad pre kontrolu potravín a liečiv v USA.

Budú Coco Loko v budúcnosti používať ako legálny „speed“ hlavne teenageri?

Niektoré médiá sa tohto trendu obávajú. Hoci však výrobok sľubuje podobné účinky ako droga, my prisudzuje podobné vyhlásenie skôr na vrub šikovnému public relations výrobcu. Samozrejme – látka vďaka vdýchnutiu môže mať silnejší účinok – ale stále sa v zložení produktu nenachádza jediná nelegálna omamná či návyková látka. Avšak deťom sa jeho podanie vyvarujte, malo by za následok značnú hyperaktivitu či búšenie srdca – to môže čakať aj vás.

Čistý alebo ochutený šnupavý čokoládový resp. kakaový prášok nie je žiadnou novinkou, pozrite sa s nami na vynález chocolatiera, ktorý vymyslel na jeho použitia dokonca zariadenie nazvané „chocolate shooter“: