Trumpovho dedka vypovedali úrady z Bavorska, zistil bádateľ

Nemecký bádateľ našiel v archíve list, ktorý možno zmenil dejiny sveta. Úrady v ňom z Bavorska vypovedajú dedka nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Friedrich Trump sa totiž pri predchádzajúcej ceste do USA riadne neodhlásil, informoval bulvárny denník Bild.

717

Dedko zvoleného prezidenta USA Trumpa pochádzal z Kallstadtu, mestečka v Porýní, ktoré leží asi 20 kilometrov západne od Mannheime a v 19. storočí bolo súčasťou bavorského kráľovstva. Do USA odišiel ako mladík v roku 1885. Za oceánom zbohatol a následne sa chcel vrátiť späť do vlasti.

Ako dokladá dokument z 27. februára 1905, ktorý našiel bádateľ Roland Paul v zemskom archíve v Speyer (Speyer), odmietli úrady menom vtedajšieho bavorského regenta Luitpolda umožniť Trumpovi, ktorý sa medzitým vrátil do Nemecka, aby vo vlasti zostal. Pred svojím odchodom do USA sa totiž riadne neodhlásil a neodsloužil ani povinnú vojenskú službu.

Trumpov dedko Friedricha sa potom pokúsil svoju deportáciu z vlasti späť do USA odvrátiť, v júli 1905 ale musel so ženou Elisabeth Kallstadt opustiť a vrátiť sa do Spojených štátov.

Otec budúceho prezidenta Trumpa Frederick sa v New Yorku narodil v októbri toho istého roku.