Útočník vystrieľal černošský kostol v Charlestone, zabil deväť ľudí

617

Neznámy útočník v stredu večer miestneho času prenikol do kostola v Charlestone v americkom štáte Južná Karolína a začal paľbu. Podľa šéfa miestnej polície zabil deväť ľudí.

Z útoku na baptistický kostol využívaný predovšetkým černošskou komunitou je podozrivý dvadsaťjedenročný beloch, ktorý je na úteku.

Streľba sa z kostola v centre Charlestone ozvala okolo 21. hodiny miestneho času (štvrtok 3:00 SELČ). Starosta mesta Joe Riley uviedol, že osem ľudí zomrelo priamo v kostole, jeden človek podľahol zraneniam v nemocnici. Medzi obeťami je zrejme tiež pastor kostola a člen senátu Južnej Karolíny Clementa C. Pinckney.

V kostole, ktorý v Charlestone stojí od roku 1816, sa ako každú stredu večer konalo štúdium biblie. Kostol navštevujú prevažne Afroameričania. „Je to naozaj hrozné,“ ťažko hľadal slová miestny pastor Thomas Dixon.

Z útoku je podozrivý približne dvadsaťjedenročný mladík. Podľa polície je štíhlej postavy, je hladko oholený a má svetlé vlasy. V čase činu mal na sebe sivú mikinu a modré džínsy. Pretože je na úteku, policajti varovali miestnych občanov, aby nevychádzali zo svojich domovov.