Bangladéšan bol podľa rozsudku jedným z väčšej skupiny mužov, ktorá spoločne prepadala ženy počas osláv príchodu nového roka v centre Düsseldorfe. Prinajmenšom v troch prípadoch sa dopustil sexuálneho napadnutia, keď spolu s ostatnými mužmi vytláčal ženy z davu a obchytkával ích na intímnych miestach. Okrem toho jednu z obetí olúpil.

Muž v Nemecku žije od roku 2010, kedy v krajine požiadal o azyl. Teraz musí počítať s tým, že bude deportovaný, uviedla DPA.

K silvestrovským útokom došlo v niekoľkých nemeckých mestách. V najväčšej miere postihli Kolín, kde polícia prijala na 1 200 trestných oznámení, z toho zhruba 500 kvôli trestným činom sexuálnej povahy.

Odsúdený muž je ale až druhý v celom Nemecku, ktorého súd potrestal za sexuálne trestný čin. V máji nemecký súd poslal za mreže na rok a sedem mesiacov Maročana. V zhruba dvoch desiatkach prípadov padli tresty za krádež alebo prechovávanie kradnutých vecí.

Silvestrovské útoky vyvolali v nemeckej spoločnosti debatu, ktorá viedla okrem iného k sprísneniu zákona postihujúceho sexuálne trestné činy. Rovnako sa po nich zhoršil do tej doby veľmi ústretový postoj verejnosti k utečencom, pretože prevažná väčšina podozrivých sú imigranti zo severnej Afriky.