Nevera je častejšie spájaná s mužským pohlavím. Aj keby to bola pravda, muži sa pri nej správajú ako hlupáci. Ženy sú oveľa rafinovanejšie a lepšie ju skrývajú.

Mužov nachytá ich partnerka pri podvádzaní dvakrát častejšie ako muži svoje partnerky. Ženy sú tiež oveľa zdatnejšie pri utajovaní technologických aspektov svojej nevery, teda pri skrývaní emailov, sms-iek a správ na sociálnych sieťach.

Rozdiely medzi oboma pohlaviami sú skutočne veľké, zatiaľ čo u mužov praskne nevera každému desiatemu, v prípade žien iba každej dvadsiatej. Ženy často spolupracujú s kamarátkou, ktorá im robí alibi. Túto techniku pre skrývanie záletov využíva asi 40 percent žien. Páni sa ale viac boja prezradenia a svoju neveru často taja aj pred priateľmi. Alibi – kamaráta má iba 6 percent neverníkov.

„Veľký rozdiel je v tom, že ženy vedia oveľa lepšie skrývať svoje tajné úlety. Sú lepšie klamárky, pretože sú psychologicky oveľa sofistikovanejšie. Môžete o tom diskutovať, či je to vrodené alebo vychované, ale ženy sú naprogramované lepšie pre vzťahy a sú viac ako muži orientované na ľudí,“ tvrdí doktor David Holmes.

Malé pravidlá ako ututlať neveru (ženy nečítať!):

– všetky zamilované maily, sms-ky a správy hneď okamžite a nemilosrdne vymažte

– kúpte si prenikavú kolínsku, ktorá prebije vôňu po milenke
– jej číslo v mobile majte uložené pod krycím

Viera Benčiková