Zložka obvineného Afričana zo znásilnenia 16-ročného dievčaťa odhalila ďalšie násilie!

1063

Štátne zastupiteľstvo v Litoměřiciach overilo totožnosť muža obvineného zo znásilnenia neplnoletého dievčaťa na severe Čiech. Jeho odtlačky prstov porovnali s údajmi na nemeckých úradoch. Tamojšie záznamy ukázali, že je tu cudzinec vedený ako „osoba s agresívnymi pohnútkami“. Doteraz však nikto nezistil, z akej africkej krajiny skutočne pochádza, lebo vraj svoju skutočnú národnosť zamlčuje z taktických dôvodov. Za jeho čin mu hrozí až 10-ročný pobyt vo väzení.

K hroznému činu došlo minulý týždeň v utorok pri obci Lukavec na severe Čiech. Abdallah I. D. (29) tu okolo poludnia podľa obvinenia znásilnil ešte len šestnásťročnú dievčinu, ktorá si cez pole skracovala cestu. Policajti ho zadržali krátko po čine a obvinili z násilného a majetkového trestného činu, dievčaťu mal totiž navyše ukradnúť telefón. Ihneď potom sa objavili informácie, že ide o afrického migranta, ktorému v Nemecku zamietli žiadosť o azyl, a navyše tam skončil vo väzení za násilné trestné činy. Osudnej utorok mal byť prepustený z výkonu trestu v Drážďanoch.

Afričan, ktorý znásilnil 16-ročné dievča, skončil vo väzbe! Do väzenia nechcem, povedal sudcovi

„Overili sme daktyloskopiu, že skutočne tá osoba, ktorú sme obvinili a nachádza sa vo väzbe, je tá istá, ktorá v Nemecku žiadala o azyl,“ povedala pre iRozhlas.cz šéfka Okresného štátneho zastupiteľstva Kateřina Doušová. Podľa nej však stále nie je isté, či ním uvedená totožnosť je skutočná.

Vo štvrtok popoludní rozhodol Okresný súd o cudzincovom vzatí do väzby. Podľa slov sudcu Miroslava Kuresa existuje obava, že by muž mohol utiecť a trestnú činnosť páchať opätovne. „Je to osoba bez akéhokoľvek zázemia, bez dokladov, je to osoba na pohybe,“ vysvetlil Kures. Obvinený, ktorý proti rozsudku podal sťažnosť, vraj na súde hovoril najskôr arabsky a potom francúzsky. Vypovedal však iba v útržkoch a s políciou stále nespolupracuje. Jeho sťažnosťou sa má zaoberať Krajský súd v Ústí nad Labem.

Za znásilnenie Poľky a transsexuáli už dostal vodcu gangu 16 rokov väzenia

Doteraz sa nepodarilo zistiť, z akej krajiny cudzinec pochádza. Mohla by to byť Líbya či Mali, ako vyplynulo zo súdneho zasadnutia. Štátna zástupkyňa Doušová však oznámila, že muž uviedol ešte ďalšiu možnosť. Podľa Doušovej o svojom pôvode zámerne zahmlieva. V Nemecku ho ale podľa Rozhlasu viedli ako „osobu s agresívnymi pohnútkami“ a po prepustení z výkonu trestu dostal povinnosť vycestovať z krajiny, nebol teda priamo vyhostený.

„Nie je bez zaujímavosti, že len v roku 2018 bol trikrát tamojšími orgánmi riešený pre ublíženie na zdraví alebo pre násilnú trestnú činnosť. V tomto roku má už tiež jeden záznam a v roku 2017 má záznam pre útok na tamojšieho činiteľa,“ povedal Kures portálu.

Žiadateľ o azyl bol zastrelený po tom, čo zavraždil malé dieťa a ťažko zranil matku