Baktjor Matjakubov (46) dostal za svoje zločiny doživotie na Ukrajine a Rusku, to isté ho čaká v rodnom Uzbekistane. V týchto troch krajinách nekrofilný vrah zabíjal náhodne vytipované ženy, aby pomstil neveru svojej priateľky.

Matjakubov väčšinu obetí dobodal a potom mal s ich telami sex. Jednu zo žien súložil aj cez to, že jej predtým odrezal hlavu.

Všetky vraždy, pre ktoré Matjakubov bol alebo je súdený, sa odohrali v rozmedzí 13 týždňov postupne v troch štátoch – na Ukrajine a v Rusku už ho odsúdili na doživotie, v rodnom Uzbekistane ešte jeho trest neurčili. Poslednou obeťou maniakovho vyčíňania bola 26-ročná Julia Lebezhina, predavačka v sexshope.

Študentka svojho priateľa najskôr dobodala a potom si ho umierajúceho natáčala na mobil, v base bude 18 rokov

„Mal som narodeniny, chcel som sa potešiť,“ vysvetlil jej zabitie. Šialenec Julii dobodal dvadsiatimi ranami nožom. „Na takomto mieste som bol prvýkrát. Normálne dievča by tam nepracovalo,“ zaznelo pri šokujúcom výsluchu. „Rozhodol som sa, že to necudné dievča potrestám. Potom ma jej smrť dlho mrzela. Dokonca sa mi o nej snívalo. Bola krásna,“ povedal Matjakubov policajtom.

Vrah brutálne vraždil študentku vo chvíli keď práve telefonovala s matkou. Všetko počula!

Súd v Rusku tento týždeň vraha uznal vinným z piatich vrážd. Vraždiť vraj začal na Nový rok 2015, keď sa dozvedel, že ho podvádza priateľka. „V tú chvíľu som pochopil, čo to znamená mať červené plátno pred očami. Bol som neuveriteľne naštvaný, chcel som ju roztrhať na kúsky. Ona to vycítila a utiekla,“ opísal Matjakubov okamih, ktorým vražedné vyčíňanie začalo.

Násilník priateľku prenasledoval na stanicu, kde ju zbadal hovoriť s cudzím mužom. Matjakubov si podľa svojich slov v tej chvíli uvedomil, že keby ju napadol pred svedkami, policajti by ho rýchlo chytili. Ženu, na ktorej si nakoniec zlosť vybil, si tak vybral náhodne. Rozzúrený maniak nasadol do auta a jazdil po Moskve, kým nenarazil na ženu, okolo ktorej neboli žiadni svedkovia.

Čierneho Petra si vytiahla Julia Anpiova, 36-ročná realitná agentka. „Bola taká krásna a sama,“ povedal Matjakubov na výsluchu. Júlii ponúkol, že ju zvezie – a ona k nemu nastúpila. Dvojica sa chvíľu zabávala, Julia Matjakubovi povedala, že je vydatá a má dve deti. „Rozčúlil som sa. Vydatá žena – a ide sama v noci po ulici! Odviezol som ju za mesto, vytiahol z auta a niekoľkokrát bodol nožom. Potom som sa cítil lepšie. O jednu prostitútku menej,“ šokoval Matjakubov svojou chladnokrvnosťou policajta.

Družku zabil Zdeno v afekte zo žiarlivosti. Bola matkou jeho dvoch maloletých dcér (3 a 5)

Vrah potom odletel do uzbeckého Taškentu, kde podľa obžaloby nasledujúci deň zavraždil lekárničku. Ďalšie dve obete zabil 8. januára. Policajti Matjakubova obviňujú z nekrofílie. Podľa vyšetrovateľov deviant jednej zo žien pred sexom urezal hlavu! Šialený vrah 3. marca odletel na Ukrajinu do Kyjeva, kde počas troch dní zavraždil dve ženy, Natáliu Onipčenkovu († 47) a Klaudiu Lepetjuhovovu († 77). Obe mŕtvoly posúložil a okradol.

Matjakubovo vyčíňanie pokračovalo 14. marca, kedy napadol 52ročnu kvetinárku. Floristka mala obrovské šťastie, maniak ju s nožom v ruke len okradol o zlaté náušnice a odišiel. Šialenec sa potom vrátil do Ruska, kde 17. marca zavraždil 44-ročný Elmiru Gusenkovu.

Zápasník MMA rozsekal svoju novú priateľku na kusy, pretože mu klamala, že je panna.

Na ďalšiu obeť si nekrofilný vrah počkal v parku. „Chcel som sa naučiť zabíjať len jedným bodnutím,“ opísal svoj vtedajší zámer pred súdom v Rusku. Novú metódu si mohol vyskúšať na žene, ktorá venčila malého psa. „Rýchlo som ju bodol, ale nefungovalo to, tak som to musel zopakovať. Keď vytryskla krv, bolo to, ako keby mi spadol kameň zo srdca. Cítil som sa lepšie,“ zaznelo na súde.

Ďalšie dve obete našli smrť dva dni po sebe na začiatku apríla. Ako vždy išlo o náhodne vytipované osamotené ženy. Ako posledná zomrela 9. apríla Julia Lebezhinaová, predavačka v sex shope. Po týždni ho dolapili policajti na Ukrajine. V decembri 2017 ho Ukrajinci odovzdali Rusom, ktorí ho za jeho zločiny teraz odsúdili na doživotie. Rusko jedná o Matjakubovom vydaní do Uzbekistanu.