Pedofilná vražda v Československu: vrah malej Barborky chce ísť na slobodu!

2012

Jaroslav Oplištil (dnes Nývlt) sa pred niekoľkými rokmi dopustil neuveriteľne krutého zločinu! Z nemocnice uniesol ešte len sedemmesačné dievčatko Barborku, ktorú znásilnil a zavraždil.

Predtým už bol dokonca trestaný, mal sa dopustiť siedmich zločinov proti neplnoletým! Teraz žiadal o prepustenie z z ochrannej ústavnej liečby. Súd však jeho žiadosť zamietol.

V roku 1990 sa trestaný pedofil dostal z väzenia na amnestiu, a pretože sa v tej dobe zamestnávatelia nesmeli pýtať na kriminálnu minulosť, dostal bez problémov prácu v nemocnici na detskom oddelení!

30. apríla toho istého roku uniesol z nemocnice dieťa. Ani nevedel, či je to chlapec, alebo dievčatko, to spoznal až vonku pod lampou, keď si všimol ružových dupačiek. „Dievčatko, na ktoré jeho rodičia čakali desať rokov. Keď sme sa páchateľa pýtali, prečo si zo štyroch detí, ktoré v tej dobe boli na oddelení, vybral práve túto dievčatko, odpovedal, že bola najstaršia,“ spomínal so smútkom v hlase kriminalista Miloslav Dočekal.

Sused zastrelil pedofilného dôchodca. Dcéra zastreleného pedofila je vrahovi vďačná

Odniesol ju na ubytovňu, kde býval. V miestnosti žil sám. Dieťa položil na posteľ a ľahol si k nemu. Malú Barborku znásilnil a ťažko ju zranil; bábätko začalo plakať a kričať. „Mal som strach, že prebudí ostatných ľudí. Tak som jej pritlačil ruku na ústa a zaľahol ju. Potom som asi zaspal.“ Polícia ho zatkla ešte v ten istý večer a k činu sa prakticky hneď priznal. Nakoniec nedostal za svoj nechutný čin ani doživotie. Vo väzení strávil len 25 rokov, takže v roku 2015 jeho trest skončil. Potom nastúpil do Psychiatrickej liečebni v Kosmonosoch na Mladoboleslavsku. Z liečebne by sa však teraz rád dostal von.

Mladoboleslavský okresný súd ale vo štvrtok žiadosť Jaroslava Nývlta (predtým Oplištil), ktorý žiadal o prepustenie z ochrannej ústavnej liečby, zamietol Obhajca na mieste podal proti rozhodnutiu súdu sťažnosť. Jaroslav Oplištil si nechal úradne zmeniť meno, teraz sa volá Jaroslav Nývlt.

Rocker Watkins, ktorý chcel zneužiť bábätko, dostal 35 rokov väzenia

Podľa znaleckého posudku ochranné liečenie splnilo účel a postačí ambulantná liečba. Nývltova nebezpečnosť pre spoločnosť je podľa znalca minimalizovaná. Jeho ďalší pobyt v ochrannej liečbe by podľa neho riziko recidívy neznižoval. Podľa štátneho zástupcu je ale Nývltova porucha trvalá, a je tak možné ju iba tlmiť liečbou, nie úplne odstrániť. Štátny zástupca preto navrhoval, aby súd žiadosť odsúdeného zamietol.

Pedofilný vrah Rolf Diesterweg je už na slobode

Sudkyňa potom v odôvodnení rozsudku uviedla, že Nývlt môže byť pre spoločnosť hrozbou, hoci jeho ďalšia liečba už zrejme neprinesie žiadne zlepšenie. Nývlt na súde uviedol, že na slobode má zariadené zázemie aj plány, čo bude robiť. Zatiaľ ich ale najskôr bude musieť odložiť.