Pri bare si s cigarou objednala fantu, potom povedala, že bude rodiť!

272

To bol teda poplach. Do plzenského baru Jekyll & Hyde prišla krátko po pondelňajšej polnoci žena, objednala si fantu, zaplatila a chvíľu nato v lokáli na zemi porodila malého chlapca.

Žena s cigaretou v ústach na prvý pohľad nevyzerala nijako zvláštne, príliš sa nelíšila od ostatných hostí v bare. „Prišla k pultu, objednala si fantu, zaplatila ju a vzápätí mi povedala, že bude rodiť. Bolo to dosť divné, nechcel som tomu veriť,“ spomínal na neobvyklú šichtu barman.

Do plzenského baru Jekyll & Hyde prišla krátko po pondelňajšej polnoci

Barman opísal pôrod v nočnom podniku

Lenže žena svoje slová myslela úplne vážne a v bare začala rodiť. „Okamžite som schmatol telefón a volal záchranku. Šťastie bolo, že pri jednom zo stolov sedelo šesť dievčat, ktoré sa tu lúčili so slobodou. Dve z nich boli zdravotné sestry,“ povedal barman.

Tie sa o rodičku ihneď začali starať. Ženu uložili na zem a začali pomáhať s príchodom jej potomka na svet. „Kým som ešte telefonoval so záchrankou, dieťa už sa narodilo. Netrvalo to dlhšie ako dve minúty. Všetci v bare si najskôr mysleli, že nežije, ale potom začalo dýchať. „

To už ale do baru dorazili záchranári. „Dieťa sme umiestnili do inkubátora a sanitka ho odviezla do Fakultnej nemocnice v Plzni. Druhou sanitkou sme tam tiež previezli aj jeho matku,“ uviedla hovorkyňa záchranky Mária Svobodová.

Tehotenstvo, začiatok deväťmesačnej "túry"

Nedonosené dieťa

Už pri ošetrovaní v bare sa rodička záchranárom zverila, že je ešte len v siedmom mesiaci tehotenstva. „Bábätko sa narodilo stredne nedonosené. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný,“ uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Plzni Gabriela Levorová. Dodala, že podľa lekárov je matka v poriadku.

Chlapčeka v bare zapili

Keď záchranári z baru odišli, všetci narodenie malého chlapčeka zapili. „Bol to tak silný zážitok, že som si musel dať frťana, iní ich mali viac. Dieťaťu by som chcel odkázať, že až bude mať osemnásť rokov, nech príde k nám do baru Jekyll & Hyde a dostane tú pivo zadarmo,“ dodal barman.