Skutočný Tarzan strávil desiatky rokov v džungli. Unikátne zábery zachytávajú prvé stretnutie s civilizáciou!

557

Štyri desaťročia strávil v divočine odstrihnutý od výdobytkov civilizácie. Ho Van Lang (†52), ktorému sa začalo hovoriť skutočný Tarzan, do vietnamskej džungle utiekol so svojím otcom ho Van Thanh, ktorý tam svojho dvojročného syna vzal, aby ho zachránil pred americkým bombardovaním. Do civilizácie sa Lang vrátil až po štyridsiatich rokoch. Jeho prvé stretnutie s moderným životným štýlom zachytávajú unikátne fotografie.

Mal iba dva roky, keď vo Vietname zúrila vojna. Ho Van Lang žil so svojou rodinou v osade Tra Kem. Prišla však vietnamská vojna a otec rodiny Ho Van Thanh sa obával o život svojich blízkych. Vo vojne zomrelo niekoľko ich príbuzných. Utiekli preto do džungle a späť do civilizácie sa nevrátili dlhých štyridsaťjeden rokov.

Lang bol príliš malý na to, aby si pamätal, aké je to žiť s rôznymi modernými výdobytkami, a tak si rýchlo zvykol na život uprostred divočiny. Jeho brat Ho Van Tri mal v živej pamäti život v dedinke a svojho otca a brata opustil, aby žil moderným životom. Lang so svojím otcom prežil vďaka zberu ovocia a rôznych plodov. Oblečenie si vyrobili z kôry stromov a žili v primitívnym obydlí postavenom päť metrov nad zemou.

 Skutočný  Tarzan 

V roku 2013 otec ochorel. Langov brat ich preto vyzýval, aby sa vrátili späť do civilizácie. Dvoch podivne oblečených mužov si všimli farmári, ktorí upozornili úrady. Po päťhodinovom pátraní v auguste roku 2013 ich vystopovali. Po štyroch dekádach života v džungli sa vrátili späť. Langov otec však zomrel v roku 2017 z neznámych príčin.

 Späť do  civilizácie 

Odvtedy Lang žil pomerne moderným životom. Zomrel v auguste tohto roka a podľa jeho priateľa, filmára a dobrodruha Alvara Cerezeho jeho smrť čiastočne zapríčinila práve civilizácie. Alvaro s ním strávil týždeň na mieste, kde žil Lang celý svoj život. „Som smutný z jeho smrti, ale jeho skon je tiež oslobodenie, pretože viem, že trpel posledné mesiace. Bol nádhernú ľudskou bytosťou, zabudnúť na neho bude nemožné, bude mi chýbať každý deň,“ uviedol pre britský denník Daily Mail s tým, že ho nevidel rád žiť v civilizácii.

„Vždy som sa obával, že on a jeho telo neunesú tak drastickú zmenu. Strávil celý svoj život v džungli a potom prišiel žiť do civilizovaného sveta, kde začal jesť spracované potraviny a občas dokonca piť alkohol,“ dodal Alvaro, ktorý prvé stretnutie Langa s civilizáciou zachytil na unikátne video a fotografie.

Tarzanová tragická smrť! Spadlo s ním lietadlo!

 Dojemné  snímky 

Jeden zo záberov zachytáva prvý okamih, kedy Lang zasadol do lietadla a díval sa z okienka na mraky pod ním. Alvaro bol tiež pri tom, keď Lang prvýkrát vstúpil na pláž a videl oceán. Pomalými krôčikmi išiel po pláži smerom k vlnám hrnúcimi sa na piesok. Zaznamenal aj návrat Langa do jeho domova v džungli.

Juliane ako jediná prežila desivú leteckú haváriu! Potom sa začal jej boj o život v Amazonskom pralese!

„Dva roky potom, čo začal žiť v civilizácii, som ho vyhľadal v jeho dedine, aby som ho poprosil, či by ma nenaučil nové techniky prežitia, ktoré by som mohol použiť na pustom ostrove,“ uviedol Alvaro s tým, že čas od času vezme dobrovoľníkov na odľahlý ostrov, kde ich učí prežiť. „Vždy som hovoril, že je to najlepší učiteľ prežitia medzi kmeňmi,“ dodal.

Žena sa stratila v brazílskom pralese. Prežila len tak tak Energiu vraj získavala zo slnka a hovorila s rastlinami