Na v stredu začalo súdne pojednávanie s Miroslavom L., ktorý čelí obžalobe z troch vrážd. Podozrivý je okrem iného z toho, že surovým spôsobom zavraždil svoju niekdajšiu českú partnerku. Obžalovaný na súde vinu poprel, v prípade odsúdenia mu hrozí doživotie.

Polícia pred tromi rokmi o obvinenom Miroslavovi L. informovala, že prvou obeťou sa stala jeho družka Sandra (†22). Žil s ňou najprv v Českej republike, neskôr sa presťahovali na Slovensko a spoločne vychovávali potomka.

Žena z Karvinej sa ale údajne kvôli podozreniu, že ju partner podvádza, chcela vrátiť k rodičom, čo polícia označila za motív vraždy. Vrah ženu v roku 2010 uškrtil, rozštvrtil a spálil.

Sériový vrah Miroslav kŕmil psov telami zavraždených 

Obžaloba muža viní aj z toho, že neskôr podobným spôsobom zavraždil ďalšiu ženu, priateľku Moniku (†19), s ktorou sa stratila aj jej rok a pol stará dcérka Nina. Tá je stále evidovaná ako nezvestná. Treťou obeťou bol podľa vyšetrovateľov partner jeho milenky Lucie K., Roman (†38).

Moniku (†19), s ktorou sa stratila aj jej rok a pol stará dcérka Nina

Televízia Markíza informovala, že obžalovaný sa k zločinom priznal a policajtom ukázal, kde sa zbavil pozostatkov obetí. Neskôr ale priznanie odvolal a na súde odmietol vypovedať.

Inzulínový vrah! Ošetrovateľ vraždil pacientov, pichal im inzulín! 

Obžalovaný muž bol už predtým odsúdený k päťročnému väzeniu za týranie jeho syna Mirečka, v prípade, že mu budú preukázané tieto vraždy, mu hrozí doživotie.