Z princeznej rebelka, taká bola britská princezná Margaret

4394

Nespútaná žena, ktorá sa preslávila svojimi milostnými aférami a drogovými posedeniami s tými najväčšími hollywoodskymi hviezdami. Ale aj tým, že – ako hovoria zlé jazyky – vymenila lásku za kráľovský titul.

Jej kráľovská Výsosť princezná Margaret sa narodila v roku 1930, do búrlivých predvojnových rokov, ako mladšia sestra kráľovnej Alžbety II. Keď mala šesť, abdikoval Eduard VIII. a Margarétin otec Juraj VI. sa stal britským kráľom – práve preto bola spolu so sestrou Alžbetou vychovávaná ako následníčka trónu.

 Nočnou výlety za  zábavou 

Výborne jazdila na koni, plávala, hrala na klavír. Zároveň sa ale už v puberte prejavovala jej nespútaná nátura. Legendárne sa stali jej nočnou výlety za zábavou – v kráľovskom paláci sa jej príliš nedostávalo, preto ju hľadala vonku.

V dvadsiatich troch sa Margaret zamilovala do Petra Townsenda

V dvadsiatich troch sa Margaret zamilovala do Petra Townsenda, hrdinu bitky o Anglicko a príslušníka kráľovského letectva RAF. Ten ale nebol šľachtického pôvodu a bol rozvedený. K sobášu preto nemohlo dôjsť, pretože kráľovská tradícia sobáše s rozvedenými nedovoľovala. Margaret by sa musela vzdať následníctvo aj všetkých svojich titulov. Po niekoľkých rokoch sa aj preto s Petrom rozišla a Margaret verejne vyhlásila, že tak robí v prospech svojej krajiny.

Prvá kráľovská svadba,  ktorú vysielala televízia 

V máji 1960 sa vydala za fotografa Antonyho Armstronga-Jonesa, potomka waleského šľachtického rodu. Bola to prvá kráľovská svadba, ktorú vysielala televízia.

Antony bol menovaný lordom Snowdon, grófom z Linley. Od tej doby Margaret vystupovala ako grófka Snowdon. Mali spolu syna a dcéru. Manželstvo však skončilo rozvodom v roku 1978, po osemnástich rokoch zväzku. Potom sa už Margaret nikdy nevydala.

 10 ročný románik s  Petrom O’Toolom 

Zamlada si však užívala plnými dúškami. Až po jej smrti vyšli najavo pikantné informácie, ktoré sa objavili v knihe o írskom hercovi Peter O’Toolovi. Ten s ňou mal vášnivý románik v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, aj keď boli obaja vtedy zadaní. Margaret bola navyše čerstvou mamičkou. Vzťah trval desať rokov, teda do doby, než sa v roku 1978 rozviedla so svojím mužom lordom Snowdon.

Vzťah s hercom Petrom O’Toolom trval desať rokov

 Kokaín s Jack  Nicholsonom 

Počas svojho života sa nebránila ani alkoholu, cigaretám a drogám. Kokaín jej vraj ponúkal dokonca herec Jack Nicholson. Urodzený pôvod jej zrejme nebránil v tom, aby si žila po svojom. A tiež žila. Ignorovala udalosti kráľovskej rodiny, stýkala sa s bohémskymi umelcami a ohromovala na každom kroku.

Princezná Margaret a Cliff Richard

Zomrela v roku 2002 v sedemdesiatjeden rokoch, bola dôkazom, že niektoré rebelské duše nezošnurujú ani sebaprísnejšie kráľovské konvencie.