Film Modrá laguna určite nie je považovaný za vrchol kinematografie, napriek tomu sa k nemu diváci radi vracajú. Každého priťahuje niečo iné – krása opustených ostrovov, robinzónsky príbeh, romantika alebo božská a prakticky nahá Brook Shields. Lenže krasotinka mala v čase natáčania ešte len 14 rokov, a tak telo, ktoré ukazuje vo filme, nie je jej. O tom dokonca musela po uvedení filmu vypovedať aj pred Kongresom!

Stroskotanie na opustenom ostrove je jedným z najobľúbenejších motívov literatúry i filmu. Modrá lagúna bola pôvodne inšpirovaná knihou z roku 1908, režisér ale značne ubral čo sa týka nahoty a sexuálneho obsahu. A to aj kvôli faktu, že hlavnú hrdinku hrala neplnoletá herečka. Brooke Shieldsová bola totiž jediná, kto ponuku role neodmietol, aj keď jej vek produkcii priniesol mnohé problémy.

Scenár musel byť značne upravený, namiesto toho aby bola postava po celý čas nakrúcania nahá, skončila často oblečená. Inokedy zase Brooke jej dlhé vlasy prilepili k hrudníku, aby jej nebola vidieť prsia. Dokonca najali aj dablérku, tá pôvodná si ale zlomila chrbticu, a tak ju nahradila úplne náhodou trénerka delfínov, ktorá bola na pľaci – mala totiž rovnaký typ postavy a s nahotou nemala problém.

Brooke potom tiež predvolali k výpovedi cez Kongres Spojených štátov, kde musela prisahať, že ona nie je tá nahá vo filme. Oproti tomu jej kolega Christopher Atkins hral väčšinu nahých scén sám – vtedy mal už 18 rokov. Pred natáčaním vraj musel každé ráno nahý stáť na pľaci a čakať až sa na ňom maskérka „vyblázni“.

Brooke Shields prišla o panenstvo v 22 rokoch so Supermanom

Hoci bol Atkins o štyri roky starší ako Brooke bol o dosť menší – ona merala 178 cm, on 168 cm. Lenže muž by mal byť predsa vyšší než žena, a tak musela Brooke väčšinu nakrúcania chodiť v brázdach v piesku, aby neprevyšovala Atkinsa. Na premiére mala ešte o päť centimetrov viac. Atkins tvrdil, že to je ako keď vedľa neho stojí Socha slobody.

Shieldsová o rozvode s Agassim :

Film ale u kritikov ťažko prepadol – dokonca tak veľmi, že Brooke bola prvá herečka, ktorá dostala Zlatú malinu za najhorší ženský herecký výkon.