Bizarné zhoda náhod pomohla nemeckému vodičovi, ktorý išiel na západe krajiny minulý týždeň neprimerane vysokou rýchlosťou. Tú predpísanú prekročil o viac ako 20 km/h, aj tak sa však pokute vyhne. Radar ho síce vyfotil, ale jeho tvár na fotografii zakrýva letiaci holub.

Vodič osobného automobilu podľa polície prechádzal minulý utorok v meste Viersen pri holandských hraniciach úsekom, kde je maximálna povolená rýchlosť tridsať kilometrov za hodinu. Muž za volantom tento limit však prekročil o dvadsaťštyri kilometrov za hodinu.

„To by pre neho znamenalo pokutu 105 eur, ak by sa mu dalo dokázať, že sedel za volantom,“ uviedla v tlačovej správe polície. Jednoznačne preukázať, kto konkrétne osobný automobil riadil, ale polícia nemohla – tvár vodiča totiž na fotografii z radaru zakrýva svojimi krídlami práve okolo letiaci holub.

Veľryba vyskočila nič netušiacemu rybárovi za chrbtom. Len tesne sa vyhol smrti

Pomoci sa podľa polície hriešnikovi za volantom dostalo možná priamo zhora. V tlačovej správe strážcovia zákona upozornili, že sa blíži cirkevný sviatok Turíc čiže zoslanie Ducha Svätého. Ten sa pritom vo výtvarnom umení znázorňuje ako holubica. „Znamenie sme pochopili,“ uviedla v humorne ladenej tlačovej správe polície. Zároveň dotyčného vodiča vyzvala, aby si „znamenie zhora“ v podobe „opereného strážneho anjela“ vzal k srdcu a nabudúce sa riadil dopravnými predpismi.

„Vlastne by si holub tiež zaslúžil pokutu, lebo letel tiež príliš rýchlo. Pretože ale nevieme, na ktorom mieste musí v deň zoslania včas byť, zľutujeme sa nad ním,“ dodala viersenská polícia.